Fitokosmetyka i badania naukowe – Vagheggi

Fitokosmetyka i badania naukowe

Główna działalność firmy


BADANIA I ROZWÓJ - RZECZ OCZYWISTA


W Vagheggi mamy własny zespół najwyższej klasy specjalistów i współpracujemy z międzynarodowymi ekspertami i specjalistami w dziedzinie fitokosmetyki oraz z włoskimi uniwersyteckimi ośrodkami badawczymi.
Dzięki sile naszych własnych badań i technologiom nowej generacji nasze kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała są produktami w całości „Made in Italy”, które dystrybuujemy do ponad 60 krajów na całym świecie.

Globalna wizja


ISTOTNE RELACJE MIĘDZY NATURĄ A CIAŁEM


Filozofią Vagheggi jest poszukiwanie rozwiązań dla naszego dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego w przyrodzie, w oparciu o „genetyczną” harmonię, która od zawsze, aczkolwiek niezauważalnie, determinowała istotne relacje między światem natury i łatwą do zaburzenia równowagą ciała. Ponadczasowa relacja, która prowadzi do powstania naturalnie skutecznych kosmetyków.
Wszystkie decyzje podejmowane przez naszą firmę są zgodne z tą wizją i są spójnym wyrazem ciągłego szacunku dla człowieka i życia w zgodzie z naturą, opartego na zasadach zrównoważonego rozwoju, ochrony i profesjonalizmu. Nasza praca w świecie kosmetyków przy jednoczesnym poszanowaniu naturalnej równowagi wymaga podejścia, które koncentruje się na doskonałej jakości i unikaniu stosowania szeroko zakrojonej manipulacji chemicznej, obalając każdą ideę standaryzacji.

Alchemia natury i piękna


KOSMETYKI NATURALNE


W Vagheggi zdecydowaliśmy się być „eko” już w 1975 roku, kiedy nie było to jeszcze modne. Używamy ponad 300 naturalnych składników, ekstraktów, olejków eterycznych, cząsteczek kwiatów, roślin, korzeni, alg i minerałów. Nasze podejście oparte na szacunku dla człowieka i ochronie środowiska naturalnego nie ogranicza się do wyboru naturalnych składników aktywnych, lecz wpływa również na dobór innych składników produktu, takich jak konserwanty, substancje pomocnicze, substancje zapachowe - dobieranych ze względu na poziom ich bezpieczeństwa, wydajność i tolerancję dla skóry.
Dzięki intuicji, spójności i determinacji przewidzieliśmy coś, co po wielu latach stało się trendem, czerpiąc z natury, by tworzyć kosmetyki gwarantujące widoczne, długotrwałe efekty.

Naturalna ewolucja


TECHNOLOGIA WSPOMAGAJĄCA NATURĘ


W celu uzyskania wymiernych rezultatów w odniesieniu do konkretnych nieestetycznych kwestii całościowe działanie ekstraktu roślinnego jest połączone z działaniem aktywnych cząsteczek pozyskanych z roślin i wykorzystywanych do ich ukierunkowanego działania funkcjonalnego. Oczyszczanie najważniejszego, funkcjonalnego składnika aktywnego rośliny jest skuteczne, ponieważ ma specyficzne, kontrolowane działanie w stosunku dawki do rezultatów.
Oto kilka przykładów: z kasztanowca pozyskujemy escynę chroniącą naczynia włoskowate, z kawy kofeinę o działaniu przeciwobrzękowym i wyszczuplającym, z drożdży piwowarskich regeneracyjny beta-glukan, ze zmartwychwstanki otrzymujemy leczniczy kwas ksymenynowy, a z lukrecji - przeciwzapalny kwas 18-beta glicyretynowy lub glabrydynę pozyskiwaną z innej części tego samego gatunku botanicznego, która reguluje zawartość melaniny w skórze.
To jest świat roślin Vagheggi: wyselekcjonowane rośliny, sprawdzone i zawsze ulepszane w celu wydobycia ich maksymalnego potencjału przy pomocy technologii. Nawet emolienty, emulgatory i nośniki są pochodzenia roślinnego w celu uzyskania kosmetyków funkcjonalnych, które zachowują prawidłową fizjologię skóry, stymulując normalne procesy metaboliczne.
Specyfikacje techniczne produktów są kontrolowane na każdym etapie procesu produkcyjnego, aby zagwarantować stałość i powtarzalność. Skuteczność funkcjonalna poszczególnych składników aktywnych i/lub produktów jest testowana, a protokoły z wykonywanych prac do profesjonalnego stosowania w salonach kosmetycznych są zatwierdzane dla każdej linii kosmetyków.

Logowanie

Nie pamiętasz hasła?